ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE KUMAŞ BOYAMA

Trençkotumun rengi konusunda ne kadar kararsız olduğumun ispatıdır bu !!!
Aktara eflatun alacağım diye gittim, yavru ağzı alıp eve döndüm :P
sonuçtan mutlu muyum ? Cevabım HAYIR !!
1 paket boya kullandım, içinde sentetik ipler olmasına rağmen kumaş harika boyandı ama çok dikkat çekici bir renk oldu, Nar çiçeği gibi oldu sanki..ben pudra gibi tutar diye düşünmüştüm ama olmadı malesef..
Koyu mor renge boyamayı düşünüyorum şimdi ya da siyaha.. Sonuç o zaman da istediğim gibi olmazsa çöpe atacağım bu montu...:))
NASIL BOYADIM ?
Makinede kumaş boyarken, 2. deterjan gözüne boyayı ,1 yemek kaşığ tuz ve 1 yemek kaşığı sirkeyi ekliyorsunuz. 
Sabitleyicisini de yumuşatıcı bölümüne döküyorsunuz. ben yoğun 60 derecede çalıştırdım..
Kurutma makinemde kurutmadım, kendi halinde kurudu..
Ben bu makinede boyama işini çok sevdim aslında, siz de rengini beğenmediğiniz tişörtlerinizi boyayabilirsiniz mesela . Ben beyaz  birkaç tişört alıp boyamayı düşünüyorum, eflatun, cam göbeği renklerine .
 Boyama işleminden sonra aynı montu yıkadım, deterjan ve yumuşatıcı kullanarak..Hem montun akacak boyası kalmasın üzerinde hem de makine bir kez daha çalışsın belki boya kalmıştır falan dedim..
Montun rengi hiç akmadı, makinemin içi de temizmiş zaten...Ardından yıkadığım açık renkli çamaşırlarda da makineden boya falan geçmedi yani. Ancak sizin makinelerinizde durum ne olur bilemiyorum. Siz yine de temizlik bezleriyle falan tekrardan çalıştırın makinenizi, ne olur ne olmaz...
Herkese mutlu bir hafta diliyorum... 
Yorum Gönder